Edyta Bartosiewicz - solo act | Bydgoszcz
Bydgoszcz, Fabryka Lloyda, Fordońska 156
  • Bilety w cenie 169.00 zł
  • Wybrane miejsca
  • Miejsca zajęte
  • Miejsca niedostępne
Edyta Bartosiewicz - solo act | Bydgoszcz
Już 8 października, niezależna artystka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka nagrań - Edyta Bartosiewicz wystąpi w Fabryce Lloyda!

Debiutowała w 1990 roku wraz z awangardowym zespołem Holloee Poloy albumem 'The Big Beat'. Już dwa lata później ukazała się jej pierwsza solowa płyta 'Love', a w 1994 roku kolejna, zatytułowana 'Sen', która okazała się ogromnym sukcesem. W latach 90-tych Bartosiewicz wydała jeszcze 4 albumy, w tym legendarne 'Dziecko', by w 1999 roku rozstać się z macierzystą wytwórnią i rozpocząć działalność w ramach własnej firmy wydawniczej. Wtedy też ukazała się płyta 'Dziś są moje urodziny', swoiste best-off, warunek rozwiązania kontraktu z Universal.

Otwarcie obiektu 18:00
Koncert 20:00

Bilety (miejsca siedzące):
I Pula 149 zł
II Pula 169 zł

*Koncert ma charakter kameralny, dlatego liczba miejsc jest bardzo mocno ograniczona.

Edyta Bartosiewicz sprzedała łącznie ponad milion płyt i otrzymała wiele branżowych nagród, w tym kilka Fryderyków z rzędu za najlepsze płyty rockowe( ostatnią przyznano jej za album 'Ten Moment, wydany przez Eba Records w 2020 roku). Współpracowała też z wieloma artystami, śpiewając z nimi duety ( Hey - 'Moja i Twoja Nadzieja', Kazik - 'Cztery Pokoje', Krzysztof Krawczyk - 'Trudno Tak') lub też produkując im nagrania ( Firebirds - album 'Kolory' czy 'Cisza W Jej Domu zespołu Closterkeller)
4 listopada 2022 roku ukazała się jubileuszowa, zremasterowana przez Shawna Hatfielda, wersja płyty 'Love' na cd i winylu. Aby uczcić 30-lecie swojego solowego debiutu, Edyta postanowiła zagrać serię koncertów tylko z gitarą akustyczną (solo act), dokładnie tak, jak grała na samym początku swojej kariery. Czas zatoczył pętlę, a może bardziej spiralę i jest to dla Bartosiewicz coś w rodzaju 'nowego otwarcia'.

Do zobaczenia!
Koszyk